//Czym różni się internet

Czym różni się internet

Czym różni się internet światłowodowy od internetu radiowego?

Na pytanie czym jest Internet nie muszę już chyba nikomu odpowiadać. Ze świecą szukać osoby, która nie korzysta na co dzień z sieci WWW. Chcemy i często musimy być wciąż online. Korzystamy z zasobów Internetu w różnych miejscach i mamy różne potrzeby zdobycia informacji. Ale jedno jest nam niezbędne – połączenie z Internetem.

Internet światłowodowy (FTTH – Fiber to the Home) to sieć zbudowana w oparciu o kable światłowodowe prosto do Twojego mieszkania. Jest to technologia przyszłości dająca wiele możliwości operatorowi. Użytkownikowi daje przede wszystkim bezpieczny i szybki dostęp do Internetu z prędkościami do 600 Mb/s. Kable światłowodowe zakopane zazwyczaj w ziemi są odporne na warunki pogodowe i mają wielką moc. Światłowód niemal z prędkością światła przesyła dane do Twojego komputera. Umożliwia także dostarczenie dodatkowych usług: cyfrowa telewizja z kanałami w jakości HD oraz cyfrowy telefon stacjonarny.

Zanim popularna stała się technologia światłowodowa, to Internet dostarczany był głównie drogą radiową. Obecnie, Internet radiowy (tak naprawdę internet dostarczany z wykorzystaniem technologi radiowej) osiąga prędkości nawet do 50 Mb/s. Technologia ta jest wciąż rozwijana, dzięki nowoczesnym urządzeniom dostępowym. Internet radiowy nie ma limitów w przesyłaniu danych. Nortis oferuje zasięg swojej sieci radiowej często tam, gdzie nie ma ogólnopolskich operatorów. Sprawdź zasięg sieci Nortis tutaj !

Osobiście Ci podpowiem, jeśli masz wybór między Internetem światłowodowym, a radiowym w swojej lokalizacji, to bez wahania wybierz internet światłowodowy. Pamiętaj jednak, że Nortis dostarczając Internet w technologii radiowej zawsze dba, byś osiągał prędkość, którą wykupiłeś. Odwiedź lokalne Biuro Obsługi Klienta Nortis i zapytaj o ofertę w Twojej miejscowości.

Internet światłowodowyInternet radiowy
Zasięg sieciW miastachW odległych małych miejscowościach, tereny wiejskie
Prędkość przesyłania danych600 Mb/s50 Mb/s
Odporność sygnału na zakłócenia100% bezpieczne i stabilne połączaniePowyżej 1km od nadajnika, połącznie może być zależne od aktualnych warunków pogodowych
Dostępność usługi telewizji cyfrowej z kanałami HDDostępnaBrak
Możliwości rozwoju usług w przyszłościBardzo dużeMałe
2018-05-16T13:41:12+00:00 Internet|1 Comment

One Comment

 1. Piotr 24 kwietnia 2018 at 11:50 - Reply

  Witam, a możecie opisać na blogu jak odbywa się podłączenie światłowodu w domu? Tzn. Czy światłowód jest podciągnięty pod sam telewizor, czy potrzebne są kable sieciowe, routery. Do tej pory miałem internet radiowy i odbierany głównie przez WiFi. Zastanawiam się jaką modernizację/remont będę musiał wykonać w domu by korzystać ze światłowodu z pełną prędkością – internetu i /TV

Zostaw komentarz

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Jesteś w zasięgu sieci światłowodowej Nortis,

   podaj do siebie kontakt:

   lub

   a my przedstawimy Ci naszą ofertę

   Dziękujemy za wypełnienie formularza.

    

   Już wkrótce nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą.

   Jesteś w zasięgu sieci

   radiowej Nortis

   podaj do siebie kontakt:

   lub

   a my przedstawimy Ci naszą ofertę

   Dziękujemy za wypełnienie formularza.

    

    

   Już wkrótce nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą.

   Twój adres nie jest

   w zasięgu naszej sieci,

   zostaw kontakt do siebie:

   lub

   odezwiemy się do Ciebie,

   jak rozbudujemy naszą sieć.

   Dziękujemy za wypełnienie formularza.

    

   Już wkrótce nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą.

   Zapisz się

   do newslettera!

   bądź na bieżąco z nowościami i ofertami 

   } }); });

   Wybierz miejscowość

   z Biurem obsługi Klienta Nortis najbliżej siebie.